موسسه طلوع سپید امید کاوک

شکوفایی استعداد کودکان

چرا باید کودکان استعدادیابی شوند و استعدادیابی چه کمکی در شکوفا سازی توانایی کودکان دارد؟

استعداد در کودکان امری ذاتی است که باعث شکوفا شدن توانایی ها و قدرت های پنهان کودک می شود.بدون شک همه کودکان دارای استعدادهای ذاتی خاصی در زمینه های مختلف علمی – هنری – ورزشی و نوآوری و … هستند.

استعدادیابی کودکان و نوجوانان طلوع سپید

اما متاسفانه لزوماً همه به شکوفایی نخواهند رسید مگر اینکه زمینه ها و شرایط برای پرورش آموزش و شکوفایی مهیا شود که والدین نقش اساسی را در این امر مهم ایفا می‌کنند. بهترین زمان برای استعدادیابی از ۳ سالگی می باشد اگر در امر استعدادیابی و پرورش شکوفه های زندگیتون، سردرگم هستید با ما تماس بگیرید و یا فرم رایگان استعدادیابی مربوطه را پر کرده و برای ما ارسال نمایید.

موسسه طلوع سپید امید کاوک

استعدادیابی در طول زندگی بسیار به ما کمک میکند، زمینه هایی که استعدادیابی بسیار در آن مهم است عبارت است از :

1- استعدادیابی ورزشی جهت انتخاب ورزشی که بیشترین توانایی را درآن داریم و ورزشی را شروع کنیم که توسط توانایی هایی که داریم  در آن موفقیت های بسیاری کسب کنیم و آن را نصفه و نیمه رها نکنیم و آن ورزش را تا درجات بالا ادامه دهیم.استعدادیابی ورزشی زمانی صورت میگیرد که توانایی های فرد ابتدا باید مورد سنجش قرار بگیرد و از همه مهمتره روحیه کودک را نیز باید بشناسیم تا توسط آزمون های مختلف بهترین زمینه ورزشی برای او انتخاب گردد.

2- استعدادیابی تحصیلی : استعدادیابی در بخش تحصیلی هم بسیار مهم است و همانطور که میدانید انتخاب رشته هم یکی از مهم ترین قسمت های زندگی و عمر تحصیلی فرد محسوب میشود. این استعدادیابی باید توسط فرد متخصص و بوسیله تست های مختلف انجام میگردد.

** این را به یاد داشته باشیم وقتی استعداد ذاتی خودمان را بشناسیم، زندگی معنای دیگری پیدا خواهد کرد و دیگر احساس پوچی نخواهیم داشت و روز به روز برای رسیدن به هدف خود تلاش خواهیم کرد. **

والدین اگر نیاز به راهنمایی بیشتر در جهت مشاوره و استعدادیابی دارند میتوانند نوشته راهنمای والدین را مطالعه فرمایند.

نظر خود را وارد فرمایید . . .

نوشته های اخیر

تماس با ما

موسسه روانشناسی و استعدادیابی امین،  مرکز استعدادیابی کودکان و نوجوانان  در استان البرز است که با کادری متخصص و سال ها سابقه ، قدمی مطمئن در پیشرفت فرزندان شما