سخنی با والدین

راهنمای والدین

بسمه تعالی

روش های استعدادیابی

اگرچه خیلی از خانواده ها ادعا دارند که علایق فرزندان خود را می شناسند ولی نکته مهم این است که علاقه در هر سنی درجات مختلف دارد و گاهی با گذشت زمان ضعیف تر و یا از بین می‌رود چرا که علایقی باید تقویت شود که همسو با استعدادهای فرد باشد.

مشاوره کودکان

اهمیت شناخت توانایی ها بخصوص در شرایط خاص

شناخت توانایی ها و علایق به خودی خود مهم است و زمانی اهمیت بیشتری می یابد که کودکان به دلایل مختلف فرهنگی اجتماعی اقتصادی و غیره حتی شرایط خاص چون همه گیری بیماری ها از جمله کووید ۱۹ که کودکان و نوجوانان به دلیل قرنطینه و رعایت نکات ایمنی و بهداشتی دچار کم تحرکی و نداشتن روابط اجتماعی و عدم انجام فعالیت های مختلف دچار رکود و تنزل در حافظه و هوش می شوند.

استعداد کودک

فرزندان نه تنها در این زمان آسیب می‌بینند بلکه بعد از بهبود شرایط نیز خانواده‌ها برای جبران این تاخیر ها دوباره فرزندان خود را سرگردان و به اصطلاح شاخه شاخه می کنند و این خود شروع استرس ها و برخی مشکلات رفتاری می باشد و هدف از استعدادیابی جلوگیری از این رکود ها و جبران عقب افتادگی ها در پرورش جسم و ذهن و همچنین جبران زمان از دست رفته و بازگشت فرزندانمان در مسیر درست و جلوگیری از شاخه شاخه شدن های متعدد است.

طلوع سپید امید کاوک

هدف ما چیست؟

به این منظور موسسه طلوع سپید امید کاوک با مدیریت و کارشناسان خود با گرایشهای مختلف روانشناسی همچون روانشناسان بالینی کودک روان شناسان خانواده روانشناسی کودکان استثنایی ( کودکان تیزهوش، پرهوش، با هوش و مستعد و حتی کم هوش) سعی در شناسایی پرورش و معرفی کودکان عزیزمان به خصوص در استان البرز نموده است.

اهمیت استعدادیابی
نتیجه کلی

به لطف ایزد منان موسسه استعدادیابی کودک و نوجوان طلوع سپید امید کاوک در چندین سال اخیر موفق بوده و به امید خدا سعی داریم با همکاری والدین و روانشناسان این مجموعه استان البرز را به عنوان قطب مهم استعدادیابی کشور معرفی نماییم.

چرا که همین فرزندان ناشناخته گنجینه‌ای از استعدادها و عوامل پیشرفت استان البرز و کشور عزیزمان هستند به همین دلیل مجموعه‌ای از روانشناسان متخصص و متعدد را در این امر مهم به خدمت گرفته ایم تا در کنار استعدادیابی نقاط ضعف و کاستی ها و مشکلات رفتاری را شناسایی و اقدامات به موقع را در جهت پرورش ذهن و جسم و رفتارهای کودکان عزیزمان انجام دهیم.

نظر خود را وارد فرمایید . . .

نوشته های اخیر

تماس با ما

موسسه روانشناسی و استعدادیابی امین،  مرکز استعدادیابی کودکان و نوجوانان  در استان البرز است که با کادری متخصص و سال ها سابقه ، قدمی مطمئن در پیشرفت فرزندان شما