مشاوره خانواده

مشاوره خانواده

فرزند در خانواده

امروزه در بسیاری از جوامع، خانواده ها برای رفع مشکلات رفتاری و شخصیتی فرزندان خود با صرف هزینه های بالا به علت عدم آگاهی بدنبال راه حل و تغییر رفتار ها در فرزندان خود به راه های مختلف متوسل می شوند.

ولی غافل از اینکه بسیاری از این مشکلات ریشه در خانواده و روابط خانوادگی و اطرافیان کودک و نوجوان دارد و نه در خود شخص.خانواده، مدرسه، همسالان و حتی مدرسه می تواند عامل بسیاری از تغییر رفتار ها باشد.

 

مشاوره در موسسه طلوع سپید

رفتارهای مناسب با رشد و سیر تحولی

امروزه تا کودک ارزیابی کامل نشود و خانواده ها مورد بررسی قرار ‌نگیرند و توسط گروه همسالان و اطرافیان آنها مورد توجه قرار نگیرند نمی توان ارزیابی و شناخت کاملی صورت گیرد و راه حل مناسبی ارائه داد.

بسیاری از تغییر رفتار ها و دغدغه ها را می توان با توجه به سن تحولی و رشد کودک عادی تلقی کرد و حتی می توان نشانه شناخت و رشد ذهنی و جسمی و سلامت کودک و نوجوان دانست ولی اگر در سالهای بعد زندگی ماندگاری داشته و با رشد جسمی ذهنی و سلامت روانی کودک متناسب نباشد باید مورد توجه و بررسی و ارزیابی قرارگیرد و مداخله توسط کارشناسان متخصصین صورت گیرد.

تاثیر مشاوره بر زندگی

به طور مثال اضطراب جدایی در کودکان سه یا چهار سالگی را می توان مناسب سن تلقی کرد و بعد از ارزیابی ممکن است جای نگرانی نداشته باشد.

اما این اضطراب در سنین نوجوانی و بزرگسالی نگران کننده می باشد و باید مورد بررسی قرار گیرد چرا که ممکن است در سنین بالاتر به اضطراب های حادتر و فراگیر تبدیل شود و کل زندگی فرد را تحت تاثیر قرار دهد. و تبدیل به فردی ناتوان و مضطرب در تمام مراحل زندگی شود.

تاثیرات مشاوره در خانواده

راه حل مشکلات : مشاوره خانواده

موسسه ما جدا از ارزیابی کودکان و مداخلات صحیح و با اجرای دوره های خانواده در دو دوره کودکان و نوجوانان مفتخر است با شناسایی رفتار ها و با ارائه راه کارهای مناسب به خانواده و اطرافیان کودک و نوجوان سعی در حل مشکلات و تغییر رفتارها در جهت مثبت و زندگی بهتر و آینده زیباتری دارد.

*جهت آشنایی با این دوره ها با ما تماس بگیرید*

👈🏻 اگر کودکان شما دچار بی قراری و کم توجهی میباشند، توصیه می شود حتماً مقاله مربوطه را بخوانید 👉🏻

نظر خود را وارد فرمایید . . .

نوشته های اخیر

تماس با ما

موسسه روانشناسی و استعدادیابی امین،  مرکز استعدادیابی کودکان و نوجوانان  در استان البرز است که با کادری متخصص و سال ها سابقه ، قدمی مطمئن در پیشرفت فرزندان شما