موسسه استعدادیابی کودک

سلامت زندگی کودکان

سلامت زندگی کودک خود را چگونه بسازیم؟

برای اینکه در دوران بزرگسالی فردی سازگار باشیم ضرورتی ندارد چه دوران کودکی بی عیب و نقصی را پشت سر بگذارید یعنی لازم نیست محیط دوران کودکی پری از عیب و نقص باشد بلکه بایستی به اندازه کافی خوب باشد.

کودکان نیاز های بنیادی دارند که برای تعادل و بهزیستی در دوران بزرگسالی بایستی نیازها به درستی برآورده شود.

این نیاز ها عبارتند امنیت بنیادی، ارتباط سالم با دیگران، خودمختاری، عزت نفس، خود ابرازگری و پذیرش محدودیت واقع‌بینانه، اگر این نیازها برآورده شوند کودک معمولاً به سلامت روان شناختی دست خواهد یافت اما اگر مشکلات جدی اساسی در راه برآورده سازی این نیازها وجود داشته باشند کودک درآینده با مشکلات زیادی دست به گریبان خواهد بودو بر اورده شدن این نیازها پیش نیاز رشد کودکان است.

استعدادیابی نوجوانان در استان البرز

خودمختاری چیست ؟

خودمختاری توانایی جدا شدن از والدین و عملکرد مستقل آن تعریف می شود اگر خانواده هابه استقلال یابی و خودمختاری کودک تشویق شوند و والدین مهارت‌های خودکارآمدی را بیاموزند و کودک را به سمت مسئولیت پذیری سوق داده و مهارت خوب قضاوت کردن را یاد به او بیاموزند ، کودک هویت مستقل برای آینده خواهد داشت.

منظور از عزت نفس چیست؟

عزت نفس را می توان احساس ارزشمندی درباره زندگی شخصی اجتماعی و شغلی تعریف کرد.

اگر در دوران کودکی کودک از سوی خانواده دوستان یا محیط مدرسه مورد عشق واحترام قرار گیرد عزت نفسی سالمی در وی شکل میگیرد.

تعریف خودابرازگری

خود ابرازگری را می توان آزادی در بیان نیازها احساسات از جمله خشم و تمایلات طبیعی تعریف کرد.

کسی میتواند به خود ابراز گری بپردازد که به این باور رسیده باشد که نیاز هایش به اندازه نیازهای دیگران مهم است اگر در محیط اولیه زندگی کودک را به خود ابراز گری رهنمون کنیم تشویق می‌شود که تمایلات و علایق طبیعی خود را دنبال کند.

نیازها و علایق ها نقش برجسته ای در تصمیم گیری های کودک دارند در چنین محیطی کودک حق دارد هیجانات خود مثل خشم و غم را ابراز کند، به شرطی که به دیگران لطمه و صدمه نزند.

اما اگر کودک در خانواده ای بزرگ شود که جلوی ابراز احساسات و خود ابرازکری وی گرفته شود و یا دچار شرمساری شود، در اینده ودر بزرگسالی مدام احساس گناه خواهد کرد.

موسسه طلوع سپید امید کاوک

همه اینها در خانواده نیاز به مهارت اموزی در والدین و کودکان دارد و این اموزش باید از طریق کارشناسان و روانشناسان مجرب کودک و خانواده صورت گیرد و موسسه روانشناسی امید مفتخر است که با به خدمت گرفتن همزمان این کارشناسان مسیری درست و روشن را برای خانواده های محترم و کودکان عزیز و نوجوانان گرامی ،معرفی نماید .

نظر خود را وارد فرمایید . . .

نوشته های اخیر

تماس با ما

موسسه روانشناسی و استعدادیابی امین،  مرکز استعدادیابی کودکان و نوجوانان  در استان البرز است که با کادری متخصص و سال ها سابقه ، قدمی مطمئن در پیشرفت فرزندان شما