بازی فکری برای کودکان

بازی و رشد کودکان

بازی موجب شکوفا شدن استعدادهای نهفته و آشکار شدن ضعف ها و شکست ها و در نتیجه ارائه راهکارهای مناسب و برآورده شدن نیازهای کودک و ناکامی های او ارائه می شود.
صفات شخصیتی و رفتارهای کودک از جمله سرکشی ، تهاجم ، انزوا ، تسلیم و رفتارهای خصمانه و افسردگی ها و استرس و اضطراب ها از طریق بازی نمایان میشوند. چه بازی های فکری یا بازی ها و فعالیت های تحرکی و جسمانی و علاوه بر این موارد در جریان و هدایت بازی ، نیروهای ذهنی – روانی و جسمی ، دقت حافظه ، قدرت تخیل ، نظم و انضباط و مهارت های جسمی و شناختی و همچنین کسب تجربه اجتماعی، شکل گرفته و تقویت می شود.
او با بازی جرات و اعتماد به نفس بالاتری پیدا کرده و ابراز وجود مینماید .

بازی کودکان

بازی و پرورش استعدادها و خلاقیت ها

هدایت درست در مسیر بازی ها باعث انگیزه و ابتکار و خلاقیت در کودکان شده و باعث می‌شود کودکان مستقلانه و مبتکرانه در مسیر حرکت نموده و فعالیت نمایند ، در نتیجه استعداد های نهفته خود را آشکار سازد.
تاثیرات مثبت بازی را میتوان در رشد تربیتی و رشد عاطفی و همچنین در رشد اجتماعی و شناختی و رشد ذهنی جسمانی و پیش رفت در همه مراحل زندگی مشاهده کرد.

بازی برای رشد کودکان

بازی ها و کسب مهارت های زندگی

به طور خلاصه بازی ها باعث شکل گرفتن زندگی کودک و کسب مهارت های شخصی و اجتماعی و … و همچنین باعث رشد و تحول کودک متناسب با سن او میشود و کودکان از طریق بازی به خلاقیت های بالاتر می رسند در نتیجه بازی عاملی مهم و موثر در رشد و تربیت کودک در همه ابعاد و همچنین شکوفایی استعداد های کودک میشود.

نظر خود را وارد فرمایید . . .

نوشته های اخیر

تماس با ما

موسسه روانشناسی و استعدادیابی امین،  مرکز استعدادیابی کودکان و نوجوانان  در استان البرز است که با کادری متخصص و سال ها سابقه ، قدمی مطمئن در پیشرفت فرزندان شما